Samsung Galaxy S5 Hakkındaki Belirsizlikler

Samsung_Logo

Daha çıkmadan hakkında çok konuşturdu kendinde Samsung’un amiral gemisi Galaxy serisinin S5 verisyonu. Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Şubat ayı Mobile World Congress (MWC) 2014’de S5’i tanıtacağı bekleniyor. Özellikle ekran teknolojisinde boyut atlayan LG Flex’e ayak uydurarak yeni telefonunda Samsung’un da bu teknolojiye geçmesi bekleniyordu, hatta bu konuda dedikokular da dolaşmış.

Fakat Samsung şimdilik bu ekrana geçmeyi düşünmüyor gibi görünüyor, piyasaya süreceği amiral yeni amiral gemisi için QHD Amoled ekran kullanacağı söyleniyor hatta bazı kaynaklara göre LTPS LCD ekran kullanacağı da belirtilmiş. Ancak daha çok QHD Amoled ekran üzerinde yoğunlaşıyor. Kavisli ekrana geçmeyişine karşın atacağı yenilikçi adım ise 2K teknolojisi olacağı konusunda kaynaklar örtüşüyor. Yani 2560×1440 çözünürlüğe sahip bir görüntü sunacak.

samsung-galaxy-s5Kullanacağı işlemci olarak haber kaynaklarının ortak görüşü ise 64-Bit olacağı ve çoğunlukla 4Gb Ram kullanılabileceği değerlendiriliyor. 16 megapiksel arka, 2 megapiksel ön kamera olması haberleri mevcutken, asıl soru ise kullanacağı telefon kasası plastik mi yoksa metal mi olacağı? Daha önce Samsung’un metal telefon üretme konusunda bir planları olmadığını duymuştur.

HTC ve Apple gibi rakiplerde metal gövde olması Samsung kullanıcılarının bu konuda atak beklentisi olmuştu. Fakat şahsi görüşüm metal gövdenin satış limitlerini yukarıya taşıyacağı değerlendirildiğinde Galaxy S5‘in de plastik bir gövdeye sahip olacak.

Henüz tanıtımı yapılmamış olmasına rağmen hakkında çok konuşulan Samsung Galaxy S5 hakkındaki haberler teknoloji severlerin takibinde görünüyor. Net bilgiler için şimdilik Şubat ayını bekleyeceğiz.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir