Samsung Galaxy Tab 2 ve Galaxy S 2 Geliyor!

Android yazılımına Galaxy adlı ürünleri ile hayat veren Samsung ikinci baskıyı yapacağını ürünlerini Mobil World Congress’te tanıtarak yaptı. Galaxy serisi ile bir kez daha iddaalı olduğunu gösteren Samsung, yine adını “en”li ürünleri ile gündeme getirdi. Bir önceki Tab ürünü ile benimde tepkimi küçük boyutu ile alan Samsung bu sefer daha mantıklı bir hareket sergileyerek Galaxy Tab 2 ile boyutu büyütürken Galaxy S 2 ile de en ince telefon unvanını yakaladı.

Galaxy Tab 2

Bir önceki versiyonda boyut olarak yetersiz kaldığının farklına varmış olacak ki, Galaxy Tab 2 ile boyutunu 7 inçten 10.1inçlik boyuta taşıdı. 1280 x 800 çözünürlüklü yeni boyutu ile 8 mega piksellik arka kamerasına 2 mega piksellik ön kamerasının eklenmesi göz kamaştırıcı olmuş. Üstelik Honeycamb adlı Andorid 3.0 ile piyasaya sürülecek olan Galaxy Tab 2, Flash 10.1 destekli olmasının yanında iPad’e göre daha hafif olması onu bir adım ileri götüren basit özelliklerden biri. Bir Galaxy S kullanıcısı olarak bir tablet alacaksam yine sanırım Galaxy Tab 2 ile başlangıç yaparım. Ancak bu sefer şarj durumunu da göz önüne getirmem gerekecek.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VBeLe-euq9U[/youtube]

Galaxy S 2

Yukarıda da bahsettiğim gibi bir Galaxy S kullanıcı olarak bu üründen memnun olduğumu *** adlı yazımda da iPhone’u yererek dile getirmişti. Donanım olarak iPhone’dan daha üstün olan Galaxy S ikinci versiyonunu çıkarmasından açıkçası pek memnun değilim 🙂 . Şaka bir yana Gingerbread adlı Android 2.3 sürümü ile piyasaya sürülecek olan Galaxy S 2’nin donanım olarak 8 mega piksellik kamera göze çarpıyor.

Ekran boyutunda büyüme yaşayan Galaxy S 2, 4.3 inç’e yine Super AMOLED ekranla kavuşuyor. Live Panel olarak adlandırdığı yeni özelliği ile canlı içerikleri tek bir noktada toplayacağını belirten Samsung, Galaxy S 2’ye ayrıca yüz tanıma özelliği ile güvenlik kazandırıyor.

Yeni ürünleri ile göz kamaştıracak Samsung akıllı telefon ürünlerinde kendini hızla yenile ve bunu yaparken kullanıcılarına diğerlerinden daha fazla seçenek sunan bir marka olduğunu Galaxy Tab ve Galaxy S serilerinin yanına Galaxy Ace’i de katarak göstermiş oldu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=To7QqybjLfI[/youtube]

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

7 Yorum

  1. Bitlis dedi ki:

    Çok güzel anlatım olmuş teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir