Çizgi roman hazırlamak ister misiniz?

Karikatür yapmak isteyenler için ideal bir ortam. Online ortamda sadece kullanıcı adı, şifre ve e-posta adresinizi yazarak tek adımda –aktivasyon istemeden- üye olabiliyor ardından hemen çizgi karakterleri canlandırmaya başlayabiliyorsunuz. Her yaş grubuna hitap ettiğini söylense de bana sorarsanız 5 ila 15 yaş arası için çok daha ideal bir ortam. Özellikle bu yaş grubunda yer alan öğrencilere –yani çocuklara- internette yararlı bir şeyler yaptırmak isteyen öğretmenler ya da ebeveynler için sık kullanılan listesine eklenmesi gereken bir adres: ToonDoo

Üye olduktan sonra hemen giriş yapıp Tools menüsünden ToonDoo Maker öğesi tıklandığında internet hızınıza bağlı olarak yavaş ya da hızlı biçimde bir flash ara yüz yüklenecek. Araçların hemen hepsi ara yüzün üst kısmında. Tamamen İngilizce olması bir yandan da İngilizce eğitimine önem veren aileler/öğretmenler için değerli bir nitelik olsa gerek. Kısa karikatür çizimlerinin yanı sıra komple kitap biçiminde çizgi romanlar da hazırlanabiliyor.

Bir İngilizce öğretmeni arkadaşımdan öğrendiğim bu internet sitesi umarım size de katkı sağlar. Basit bir internet sitesi değil elbette, çok farklı seçenekler sunuyor, tüm bunları keşfetmek zaman alıyor, o nedenle detaylarına ben de inmedim.

Ama SanalDuvar için küçük bir deneme yaptık ben ve 5 yaşındaki kızım, bakalım beğenecek misiniz?

Mutlu günler.

Avatar

Olcay Büyükçapar

2002 eylülünden bu yana ilköğretim, ortaöğretim, yaygın eğitim ve il-ilçe milli eğitim müdürlüğü gibi kurumlarda öğretmenlik, bt koordinatörlüğü, kurs eğitmenliği ve okul bt koordinatörlükleri yaptı. Halen İzmir-Aliağa'da Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapıyor. Eşi de kendisi gibi BT Öğretmeni. Tuna isimli 9 yaşındaki kızını çok seviyor.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir