Söyle iPhone, Sana mı Kızayım Gümrüğe mi?

Apple iPhoneYeter artık diyeceğim bir yazı ile terar klavyeme sarıldrım. Çıldırmak üzereyim! Çünkü bende artık onbinlerce uygulaması olan bir iphone sahibi olmak istiyorum. İnternetten yaptığım o kadar aşartıma sonucu bulabildiğim en ucuz iphone 3GS fiyatı 1.395,89 TL (KDV dahil) peşin fiyata ulaşabildim. Tabi taksitlere bölünce vade farkı ile fiyat iyice uçuyor. Tüm dünyanın kullandığı bu teknoloji harikasının neden bu kadar pahalı olduğunu buradan yetkililere sormak istiyorum. 🙂 Ama bundan önce ben biraz daha araştırdım. Acaba ikinci el alsam fiyatlar nasıl diye! Ama yok yok yok! İkinci el fiyatları bile oldukça yüksek.

Bu konu üzerine çalışmalarımı yoğunlaştırdım. Sağolsun bu konuda yine internet en yakın dostum oldu. Araştırmaya devam ederken acaba yurt dışından getirmek istersem ne kadara alabilirim? diye sordum kendime. Özellikle de bu gibi ürünlerin kendi mağazalarındaki fiyatları daha uygundur düşüncesi ile Apple’ın kendi sitesine gittim. Ama Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sitesini inceledim ve acı gerçek ile karşılaştım.

Cem YILMAZFiyatı görünce bir kez daha sömürüldüğümüzü hatırladım. Sanırım Amerikan vatandaşları bizdeki iphone fiyatlarını görseler Cem YILMAZ’ın reklamdaki tepkisi gibi “aman ya çok çarpıcı rakammış ama yaa!” tepkisi verirler sanırım. 🙂 Çok üzüldüm, çünkü tüm Türk vatandaşları gibi bende aslında çok düşük fiyatlarda alınması gereken teknolojiye bir kez daha belki vergilerle belkide marka politikası sebebi ile ulaşmada güçlük çekiyorum.

iPhone Fiyat

Göremeyenler için!

iPhone Fiyat

Duyabiliyorum peki nedir o fiyat? diye sesleri. İşte sizinle Apple‘ın sitesindeki fiyatı bir resim dosyalası olarak paylaşıyorum. Resim dosyası olarak paylaşıyorum çünkü bu resim tarihin tozlu web sayfaları arasında kalmasını istiyorum. İleride çocuklarımıza göstermek için! 🙂

Apple Turkcell ve Vodafone operatör şirketlerinin yanında Bilkom ile yapmış olduğu anlaşmalar dahilinde ve yetkili satış yapıyor. Türkiye uzantılı sitesinden verdiği bağlantılar bu şekilde. Diğer ülkeler için de bu şekilde politikalar mevcut. Zaten sitesinde çeşitli ülkere ait site uzantılarına bağlantı vermiş. İsteyenler buradan da inceleyebilirler.

Sanırım en pahalı benzini kullandığımız gibi en pahalı iphone’da biz kullanıyoruz 🙁

Bu yazıyı sinirlerimin ağızıma kadar çıkması neticesinde yazmış bulunmaktayım! 🙂 Hala bekliyorum belki fiyatı düşer diye! 😛

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir