SwitchMate: Evinizin Aydınlatmasını Akıllı Telefonunuzla Kontrol Edin

switchmate

Teknolojinin gelişmesiye telefonların akıllanmasının yanında evlerde artık bu akıma dahil olmaya başladı. Akıllı telefonlarla evler, arabalar nasıl uyumlu olarak yönetilebilir, bunun gelişimi ve yeni arayışları her geçen gün devam ediyor. Şimdi bahsedeceğim ürün bunlardan biri; SwitchMate. Bu ürün sayesinde evinizin aydınlatma sistemini, ustalık gerektiren bir müdahale olmadan akıllı telefonunuzla yönetme imkanı buluyorsunuz.

Düşünsenize yatağınıza girdiniz yorganınızı üzerinize çektiniz ancak ışığı kapatmayı unuttunuz. 🙂 Bu olayın sadece benim başıma geldiğini düşünmüyorum! İşte bu ürün sayesinde yatağınızdan tekrar kalkmadan ışıklarınızı telefonunuz üzerinden kontrol imkanı buluyorsunuz. Tabi ki sadece yatak konusuyla konuya nokta koymak anlamsız olur. Ürün Bluetooth LE teknolojini kullandığı için normal Buetooth teknolojisinin sağlamış olduğu kullanım mesafesine göre daha geniş mesafe sağlamakta. Bu sayede daha evinize girmeden evinizin aydınlatma sisteminin devreye girdiğini düşünün. Hayatınızı kolaylaştıran bu teknolojiyi evinizde kullanmak oldukça kolay; tek yapmanız gereken priz üzerine monte edilen aparatı mıktanıs sayesinde oturtmak, yani ekstra bir kablo düzenine yada ustalık gerektirecek bir durum yok.

switchmate_app

8 ila 12 ay aralığında kullanım sağlıyan batarya sistemi mevcut ve bu şarj edilebilir. Bu aparatı kullanmaya başladınız, yani prizinizin üzerine yerleştirdiniz peki manuel olarak kullanmak istediğinizde ne yapacaksınız? Bu konuda videoda göreceğiniz gibi basit bir şekilde çözülmüş gürünüyor; tek yapmanız gereken priz üzerindeki alana basmanız. Yani bu aparat sayesinde prizini tek açıdan kullanımı değiştirmiş olmuyorsunuz. Eski manuel kullanım özelliğinide yitirmiyor.

Mesela sabah erken kalkmak için saatinizin yada telefonunuzun alarmını kurduğunuzu düşünün. Karanlık odada sıcak yatağın cazibesi ile alarmı ertelemek kimin içinden gelmez ki! Ancak odaya biri girip ışığı yaktığını düşünsenize işte o zaman insanın uykusu kaçar. 🙂 İşte SwitchMate ile alarm gibi odanızın ışıklandırmasını ayarlayabilir, bu sayede uyanmanız daha kolay olur diye düşünüyorum, en azından kendi açımdan öyle. 🙂 Ürün henüz piyasaya sürülmemiş, Şubat ayında ön siparişler alınmaya başlayacağı bildiriliyor. Gördüğüm kadarıyla şimdilik belirli prizlere uyum sağlayacak tipte tasarlanmış. Ancak ileri ki zamanlarda bu konunun da üzerinde durulacağını düşünüyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=sQQOfmYIzUA#t=31

SwitchMate daha yakından tanımak için TechCrunch’da yapılan tanıtım videosunuda aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir