Takip 3 (Son Karşılaşma) – Taken 3 (It Ends Here)

Taken-3-Takip-3

Soğuk kış günlerinde yapılabilecek en iyi aktivite sinemaya gitmek olarak düşünüyorum. Benimle aynı düşüncede olanlar için özellikle aksiyon dolu sahnelerle birlikte serinin üçüncüsü vizyondaki yerini almış. Filme gitmeden önce IMDB puanın 7.0 olduğunu görmüştüm. Fakat şimdi bu rakat biraz aşağı düşümüş görünüyor. Özellikle serini ilk ikisini seyredenler için bu bölümüde seyretmelerini tavsiye ederim.

Başarılı oyuncu Liam Neeson karizması ile yine filmi götürmüş diyebilirim. Filmde yine daha önceki bölümlerinde olduğu gibi kızının karılması söz konusu. Ancak bu ikinci bölümde geçiyor. İlk bölümde ise eski eşinin öldürülmesi söz konusu, bununle birlikte aslında filmin aksiyon bölümü başlıyor. Film daha çok burada ilerlerken, yani eski işinin katilinin peşine düşerken, aslında eski eşinin öldürülmesini isteyen şu an ki kocasıdır. Çünkü hayat sigortası mevcuttur.

Bryan eski eşini öldüren mafyayı ortadan kaldıracağı zaman aslında emri verenin eşinin kocasının olduğunu öğrenince peşine düşer. Fakat bu seferde kızını kaçırır. Takibi ki film mutlu son ile biter.

Filmin adı Son Karşılaşma olarak geçiyor. Ancak filmin sonuna doğru Stuart St John’u yakalamasını ardından seninle ilerde tekrar görüşeceğiz gibi bir konuşma yapıyor. Bu da akıllara acaba filmin devamı gelecek mi diye düşündürüyor.

Filmde beğendiğim aktörlerden Forest Whitaker’de olayları çözmeye çalışan ajan rolünü üstleniyor ve hakkını verdiğini düşünüyorum.

IMDB’de aksiyon, suç ve gerilim olarak sınıflandırılan filmi izlemenizi tavsiye ederim. Bu arada filmin 2 serisinde yeni Takip 2’de İstanbul’da çekilmiş sahneler var bilginiz olsun! Aşağıda fragmanına yer verdim. Seriyi hiç seyretememiş olanlar için de diğer bölümlere ait fragmanlarıda paylaşıyorum.

Takip 3 (Son Karşılaşma)

 

Takip 2

 

Takip 1

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir