Voltera (Circuit Printer) – Baskılı Devre Kartı Yazıcısı

voltera-baskili-devre-karti

Daha açık şekilde nasıl bir başlık koyabilirdim bilmiyorum ama son zamanların popüler cihazları olan 3D yazıcılardan biri diyebileceğim cihazdan bahsedeceğim. Üstelik TechCrunch Hardware Battlefield 2015’de 50.000$ ödülü kazanan proje oldu. Dakikalar içerisinde ihtiyaç duyacağınız baskılı devre kartını hazırlayabileceğiniz bir yazıcıdan bahsedeceğim adı; Voltera. Açıkçası adı hoşuma gitti. 🙂

voltera-printerElektronik cihazların üretiminde; elektronik devre elemenlarının monte etmek için üzerinde iletken maddelerle çizilmiş yollar, adalar bulunan çeşitli yalıtkan malzemelerden yapılmış plakaların yani baskılı devre kartının üretimini yapabileceğiniz bir cihaz olan Voltera, akla ilk olarak 3D yazıcıları getiriyor. Aşağıda videolarda göreceniğiniz gibi ihtiyaç duyulan elektronik kartı dakikalar içerisinde elde etmek mümkün oluyor.

Aslında cihazı cazip kılacak maddeleri şöyle sıralıyorlar;

  • Uygun Fiyatlı Yineleme; En az sipariş miktarı, kurulum ücreti, kargo ücreti
  • Dakikalar içinde devre kartları; Yurtdışı tedarikçilerini beklemeyin
  • Kolay kullanım

Özellikle bu üç maddeden yola çıkarsak, elektronik cihaz üreticileri prototip üretirken ihtiyaç duyacakları devre kartlarına kısa sürede az maliyetle kolaylıkla ulaşabilecekler. Hatta konuyu bireyselleştirirsel belki de bu cihaz sayesinde yeni cihaz icadlarına insanların teşviki söz konusu olabilir.

Aşağıda Voltera V-One cihazının tanıtıcı videosunu izleyebilirsiniz.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir