YouTube’un İlk Videosu 5 Yıl Önce Bugün Yüklendi! 23 Nisan

Sözlerime öncelikle herkesin, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’in tüm çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak başlayacağım. Ana haber bültenlerini bile artık çocukların eşliğinde sunulan bugün internet dünyasında adını altın herflerle yazırdan YouTube için de çok önemli bir gün! Çünkü 23 Nisan 2005’te ilk videosunu yayınladı. Halen Türkiye’de görüntülenmesi yasak olan video paylaşım sitesi YouTube, internet kullanıcılarının çeşitli yollar denemesi ile Türk kullanıcılarının da vazgeçemediği bir ortam olmuş durumda.

Peki gelelim başlığıma! Ekim 2006 yılında Google‘a satılan Youtube’da acaba 5 yıl önce bugün YouTube yüklenen video hangisi? Neden bahsediyor? Süresi ne kadar? Bu soruların cevabını aşağıda bulabileceksiniz! Videoyu izlediğinizde enteresan bir tepki verebilirsiniz. Çünkü “ilk video bu mu olur?” diyebilirsiniz. Fakat şimdi yasak olan YouTube’a nasıl giriş yapacağım derseniz. Bunun için de çeşitli siteler mevcut. Benim nasıl giriş yaptığımı merak ediyorsanız. Bunun cevabını da vereyim.

Aşağıdaki “hosts” dosyasını indirip bilgisayarınızın C:\Windows\System32\drivers\etc klasörünün içindeki “hosts” dosyası ile değiştirdiğinizde yeterli olacağını düşünüyorum. Böylelikle sizde YouTube giriş sağlayabilirsiniz.

Hosts Dosyasını “Sağ Tıklayıp Farklı Kaydet” Yapın!

hosts dosyasını indir

YouTube’a İlk Yüklenen Video

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jNQXAC9IVRw&feature=player_embedded[/youtube]

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir