İnternette Ücretsiz Dosya Barındırmak Mı İstiyorsunuz?

DropBoxİnternet kullanan herkesin işine yaracak bir sistemden bahsedeceğim. Belki bir çok benzeri mevcut fakat bunun gibisini henüz görmüş ve kullanmış değilim. Ücretsiz olarak 2GB’lık bir kullanım alanı sunan DropBox, özel kullanım programı sayesinde bilgisayarınızda tıpkı bir belgelerim klasörü mevcutmuş gibi masaüstünüzdeki ikona tıklayarak barındırdığınız dosyalarınıza ulaşabiliyorsunuz.

Mesela dünyanın herhangi bir yerindeki bir arkadaşınıza bir film göndermek mi istiyorsunuz? İşte size kolay ve ücretsiz bir çözüm! Üstelik bu sadece film ile kısıtlı değil tüm dosyalarınız için geçerli. Örneğin filmi buradaki hesabınıza yükleyerek onunla rahatlıkla paylaşabilirsiniz. İsterseniz paylaşılan bir klasör oluşturup buraya kopyaladığınız dosyaları belirlediğiniz sadece arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bunu klasöre vereceğiniz e-posta izni ile yapabiliyorsunuz. Böylelikle e-posta sahibi ile paylaştığınız dosyaları başkaları göremiyor. İsterseniz birden fazla e-posta adresi ekleyerek bu paylaşılan kişi sayısını artırabiliyorsunuz.

Sisteme kayıt işlemini yaptıktan sonra “Getting Started” menüsündeki sekmeleri sırayla yerine getirdiğinizde sistem sizin alanınızı 250Mb daha artırıyor. Sadece bununla da bitmiyor. Her davet ettiğiniz kişi için alanınız 250Mb daha artıyor ta ki hesabınız 8Gb’ a çıkana kadar. Sistemin bilgisayarınızdaki herhangi bir klasör gibi hareket etmesi oldukça hoşuma gitti. İsterseniz başka bir bilgisayar da bu programı indirerek dosyalarına yine rahatlıklı ulaşabilirsiniz. Fakat program kurmadan da yükleme ve indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Program sadece size kolaylık sağlar.

Program sayesinde yapacağınız yüklemeler(upload) size internet üzerinden yapılan yüklemeler gibi yükleniyor uyarısı göstermiyor. Bir dosyayı bir klasörden başka bir klasöre gönderirken olduğu gibi de herhangi bir uyarı çıkmıyor. Sadece sistem de oluşturmuş olduğunuz klasörün için de beliriyor. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra doyanın yanında bir “tik” işareti beliriyor.
DropBox Davet Linki

DropBox Ücretsiz Alan İçin Davet

Basit ve kullanışlı sistemleri hep sevmişimdir. Bu yüzden tavsiye ediyorum. Ayrıca WordPress kullanıcıları için faydalı bir tarafında mevcut. Bunu da bir sonraki yazımda sizlerle paylaşacağım. Yazımı hazırladığımda Aşağıda güncelleme olarak bağlantıyı paylaşacağım.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

4 Responses

 1. Avatar Gökhan dedi ki:

  merhaba üye oldum bilgisayarımada yükledim ama kendi referal nomu nerden alacam referal’e giriyorum ama olmuyor?

 2. Avatar ugur dedi ki:

  teşekkürler senin link ile uye oldum artmıştır 250 mb seninde.
  guzel bir paylaşım sağol

  • sanalduvar sanalduvar dedi ki:

   @ugur
   ben teşekkür ederim, fakat bouns alan kazanabilmem için senin dropbox uygulamasını bilgisayarına yüklemen gerekiyor. bu sayede bana bonus gelecek. senin üye olduğunu ben hesabımdan görebiliyorum. ancak dropbox’ın söylediğini eğer masaüstü uygulaması yüklenirse 250Mb alan kazanabileceğim. sana da şimdiden hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir