Zalman ZM-NS2000 Laptop Soğutucu Stand

zalman-zm-ns2000

Soğutucu bir stand almak için sanırım bu kadar araştırma yapılır. Açıkçası piyasadan görerek almak istediğim için sanırım gitmediğim bilindik teknomarket kalmadı! Vatan Bilgisayar, Mediamarkt, Teknosa, Bimeks, Gold Bilgisayar; gezdiklerim sanırım bunlar. İstediğim ürünü görerek almak istedim. Amacım düşük maliyet ile satın alabileceğim en sessiz ve sağlam bir ürün almaktı. Fakat gözlemim şu oldu; bu bahsetmiş olduğum teknomarketlerde genellikle düşük fiyatlı ürünleri bulabiliyordum ancak sağlamlığından ve sesizliğinden şüphe duydum diyebilirim.

Soğutucu olarak en çok çeşidi sanırım Vatan Bilgisayarda bulabildim diye hatırlıyorum. Fakat benim aradığım ayarlanabilir stand olaran bir soğutu idi. Dolayısıyla bu tercih yelpazeyi küçüktüyordu. Böyle bir ürün alacaksanız fan sessinin düşük olması aramanız gereken en önemli özelliklerden biri olması gerektiğini düşünüyorum. Aksi taktirde kullanmaya başladıktan sonra pişmanlık yaşabilirsiniz. Teknomarketlerdeki kısıtlı seçeneklerden ötürü ve markada karar verememeden ötürü internet incelemeleri ve yorumlar yardımımıma koştu.

İlk izlenimim; Zalman ZM-NS2000 gayet başarılı! Gerek sessizliği,gerek güçlü hava akışı, gerekse sağlamış olduğu portları ile farkını ortaya koymuş. Fakat asıl farklığı ise fan hızının ayarlanabilir olması. Bunun yanında kutuyu açtığımda elime almış olduğum plaktik ve arkadaki metal bacak bana teknomarketlerde görmüş olduklarımda daha kaliteli olduğunu hisettirdi. Benzer modelde farklı ürünleri bu marketlerde görmek mümkün ancak inceleyince kalite farkını görülüyor.

zalman-zm-ns-2000-goruntu

Zalman ZM-NS2000’i internetten sipariş ettim, ertesi gün elimde idi. Şimdilik gayet memnun olduğumu söyleyebilirim. İlerleyen zamanlarda  bakalım ilk memnuniyet devam edecek mi göreceğiz. Fiyat olarak teknoarketlerde benzer modellere göre daha pahalı bir ürün olduğunu yapacağınız araştırma neticesinde göreceksiniz. Özellikleri aşağıdaki gibidir.

Buarada ben bilgisayar 16.4″ boyutunda, fotoğraftanda anlaşılacağı gibi gayet güzel oldu diyebilirim!

 

Dimension 377 x 283 x 52 mm (WxDxH)
Weight 1.1kg
Material Plastic, Steel, Rubber
Noise 20 dBA
Compatible Size Up to 17” Laptop
Input Voltage 5V (USB Powered)
USB Port USB 2.0 HUB 3EA / USB 2.0 Power 1EA
FAN Bearing Type Sleeve Bearing
Size 200mm
RPM 470rpm ~ 610rpm ±10%
Fan Control Support

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

4 Responses

  1. Avatar Erkin dedi ki:

    Bahsettiğiniz yuvarlak girişi deneme fırsatınız oldu mu ? Bilgisayara bağlamaktansa adaptör ile kullanmak daha sağlıklı olacaktır çünkü adaptör girişi ise.

  2. Avatar can dedi ki:

    aynı soğutucudan bende edindim fakat bu usb girişlerinin yanındaki giriş adaptör içinmi anlayamadım denediniz mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir