3D Gözlük Nasıl Yapılır? (Yazı Serisi-1)

Gün geçtikçe yaygınlaşan 3D teknolojisi adeta bir yeni çılgınlığın doğduğunun sinyallerini veriyor. 3D televizyonlar, 3D gözlükler, 3D oyunlar, 3D ekran kartları, 3D video kameralar, 3D sinemalar… Peki saymakla bitmeyen bu çılgın sektörde siz neredesiniz?

Daha yazının başındayken ne işimize yarayacak ki şimdi bu 3D dediğinizi duyabiliyorum. Yazı serimizin devamında siz 3D içerisinde neler bulabileceğinizi okurken dünyanın en saygın firmaları bu sektöre varını yoğunu dökmeye başladılar bile.

En önemli konu ise her biri 3D alanında özgün teknolojilerini geliştiriyorlar. Nitekim şu an kazanılan ivme hepimizin hayal gücünü çoktan geride  bıraktı.

Sonuçlara baktığımızda da yapılanlara hayran kalmamak mümkün değil.

Bu yazımızda sizlere 3D teknolojisini deneyimleme imkanı sunacak bir el işi çalışması hazırladık. Kendi kendinize on dakika içerisinde yapabileceğiniz bir çalışma.

İşte Başlıyoruz!

GEREKLİ OLAN MALZEMELER

  1. Mukavva kağıt
  2. Printer(şart değil)
  3. Makas ve yapıştırıcı
  4. 5cmX5cm lik kırmızı ve turkuaz(cyan) PAR64 saydam plastik. Turkuaz rengi bulamayanlar açık mavi kullanabilirler ancak asla koyu mavi kullanmayınız.

YAPILIŞI

Yukarıdaki indireceğiniz pdf formatındaki dosyayı  mukavvanıza yazıcıdan baskı yaptırınız.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir