7.1 Ses Deneyimi: Logitech G35 Surround Sound Headset

Açıkçası gördüğümde göz bebeklerimin büyüdüğü, en büyük özelliğinin 7.1 olduğunu öğrendiğimde ise yuhh! dediğim bir kulaklık: Logitech G35. Şuana kadar genel olarak kulak için kulaklıklar kullandım. Hatta şahsi bir kafa üstü kulaklığa sahip olduğumu hatırlamıyorum bile. Ancak insanın böyle kulaklık sistemleri ile kafayı bozmuş bir arkadaşı olunca tecrübe etme imkanı buluyor. Ne yapalım arkadaş her teknolojiyi alacak paramız yok (bu konuda markaların dikkatini çekerim 🙂 ). Daha önce de diğer Sony marka kulaklığını incelemiş ve yazmıştım. Neyse konuya geçelim.

Vay Bee! Diyeceksiniz.

Bir ses sisteminin insanı, bir şarkı dinlerken bu kadar mutlu edebileceğini tahmin etmemiştim açıkçası. Dinlediğiniz şarkıyı içinizde hissedebileceğiniz 7.1 surround ses sistemi sayesinde çok temiz bir ses alırken, dışarıdan gelen gürültüyü önleyecek şekilde kulaklarınızı tamamen kapatması da çok başarılı olmuş. Beni daha deneyime geçmeden şaşırtan ise kulaklığın bir USB girişi ile bilgisayara bağlanması oldu. Bu sayede bir ses kartınız olmasa dahi dijital sesin keyfini sürebilirsiniz.

Düşünsenize muhteşem bir oyunu Dolby® teknoloji ile oynadığınızda alacağınız zevk nasıl olurdu? Patlayan bombalar, ayak sesleri, yanınızdan geçen araba sesleri ile oynadığınız oyunun tadına varın.

Logitech‘in kullanmış olduğu G serisine özel donanımsal özellikler mevcut. Bu sayede kulaklığınızı diğer Logitech G serisi ürünleri ile uyum içinde kullanabiliyor ve mevcut tuşlar ile çeşitli kişileştirmeler yapabiliyorsunuz. Kulaklık değiştirilebilir 3 ayrı başlık süngerine sahip.

Donanım olarak gerçekten yüksek kaliteye sahip kulaklık Neodimyum mıknatıslı 40 mm lazer ayarlı hoparlör sürücülere sahip. Bu sayede sıkıştırmasız stereo sesin keyfini sürüyorsunuz.

Çeşitli ses tonlarına anlık geçiş yapabilirsiniz; Troll (Trol), Mutant (Mutant), Alien (Yaratık), Giant (Dev), Cyborg (Sayborg) ve Space Squirrel (Uzay Sincabı).

Mikrofon sistemi de diğerlerinden farklı; arkada plandaki sesleri akıllıca azaltan mikrofonu yukarı döndürerek kendinizden uzaklaştırdığınızda otomatik olarak mikrofon sesi kapatıyor.

Ayrıca Logitech G35 Surround Sound Headset CES Innovations 2009‘da Electronic Gaming kategorisinden Design & Engineering Showcase Honorees ödülünü almış bir ürün.

Teknik Özellikler

Sistem Gereksinimleri
Intel® Pentium® 4 veya eşdeğer işlemci
Windows® XP, Windows Vista® veya Windows® 7.
30 MB kullanılabilir sabit disk alanı
CD-ROM sürücüsü
USB bağlantı noktası

Kulaklık
Sürücü: 40 mm çaplı, neodimyum mıknatıs, ferrofluid sönümlü 15 mm çaplı ses bobini
Frekans yanıtı: 20 Hz – 20 KHz dağınık alan eşitlemeli
Empedans: 32 ohm nominal
Hassasiyet: 90 dB SPL Ref: 1 mW, 1 KHz

Mikrofon
Ses alma şekli: Tek yönlü (kardiyot)
Frekans yanıtı: 100 Hz – 10 KHz
Hassasiyet: -42 dBV/Pa re: 0 dB = 1 Pa, 1 KHz
Test koşulları: 3,0 V, 2,2 K ohm

Bağlantı
Tam Hızlı USB 2.0 uyumlu
Kablo: 10 feet/3,05 m, örme izlasyon

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir