Adalet – The Equalizer Filmi (2014)

adalet-the-equalizer

Eğer bir ürün hakkında yazıyorsam bu genellikle incelemiş olduğum bir üründür, eğer konu film ise genellikle izlemiş olduğum bir filmdir. Size 26 Eylülde ülkemizde vizyona giren muhteşem bir filmden bahsedeceğim. Başlıkta da adını verdiğim Adalet, orjinal ismi “The Equalizer”. Denzel Washington’un oyuncuğulunu sergilediği vizyondaki son filmi.

Pazartesi günü mesai çıkışında kafayı dağıtmak için gittiğim Cinemarine salonlarından birinde izledim. Sanki film hakkında eleştirilerimi istiyorlar ve bana özel bir salon açmışlar, filmi koskoca salonda tek başıma izledim. 🙂 Eee haftanın ilk mesai gününde kaç kişi sinemaya gider ki! Ama çok güzel oluyor.

Oyunculuğuna hayran olduğum Denzel Washington yine karizmatik ve centilmen bir rol üstlenmiş. Robet McCall ismini canlandırıyor. Gizemli bir geçmişe sahip, fakat geçmişe bir sünger çekip, sakin ve sessiz bir hayatı yaşamaya karar vermiş. Bir kafede tanıştığı kızı Rus Mafyasından kurtarmak ister. Bu adetletsizliğe kendisi artık bir dur der ve aksiyon başlar.

İzleyicinin Robert’i sahiplenmesinin bence en büyük sebebi; böyle bir yanlış düzenin mevcut olması fakat bunu karşısında durabilen bir gücün olmaması ya da göz yumulması ve bir kurtarıcıya ihtiyaç duyulması. İzleyicinin içine su serpen aslında bir film kahramanından ibaret.

İnsan adaletsizlikle/hukuksuzlukla yine aynı şekilde mi/kendi yöntemiyle mücadele etmek gerektiğini düşünüyor! Çünkü gerçekte böyle bir düzenin mevcut olduğu bir hayatı yaşıyoruz ve bunun neden düzelmediğini düşünüyoruz. Eğer düzelme yoksa o zaman sistemde bir yanlış mı var sorusu akıllara geliyor ve bence Robert burada böyle düşünüyor ve harekete geçiyor.

İzlemenizi ısrarla tavsiye ediyorum.

Adalet – The Equalizer Fragman

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VjctHUEmutw[/youtube]

Adalet – The Equalizer Film Hakkında

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KrXCDPxCmwE[/youtube]

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir