Haber Sitesi Alt Yapısına Kesin Çözüm: CSHaber

Profesyonelce hazırlanmış bir scriptten daha bahsedeceğim. Başlıktan da anlaşılacağı gibi bir haber portalı için hazırlanmış PHP dili ile kodlanmış bir haber sitesi scripti. Gerek grafik gerekse içeriği sayfaya yerleştirme açısından çok başarılı diyebileceğim bir çalışma; CSHaber. Şuan haber sitesi olarak bilinen sitelerin belkide bir çoğundan iyi tasarlanmış diyebilirim. Çünkü sayfanın grafiğinde kullanılan renkler çok iyi seçilmiş, bu sayede vurgulanmak istenen haberler dikkat çekerken göze rahatsızlık vermiyor. Aynı şeyleri sayfaya yerleştirilen reklam alanları içinde söylemek mümkün.

ShopPHP scriptini hazırlayan ekip tarafından ortaya konan bir çalışma olan CSHaber scripti, çeşitli özelliklerle donatılmış olup kullanıcısına kolaylık sağlama konusunda da çok başarılı olmuş. Bir haber sitesinde olması gereken her şeye dikkat edilmiş olarak görüyorum.

Başarı Küçük Ayrıntılarda Gizlidir!

Evet, başarılı bir script olduğunu ve baştan sağma bir çalışma olmadığını göstermek adına küçük ayrıntılara da dikkat edilmiş. Peki denir bu özellikler?

Flash haberleri SMS ile bildirin!

Sitenize üye olanları gündemdeki sıcak gelişmelerden anında haberdar edebilmeniz için kısa mesaj sevisini kullanarak onlara ulaşabilirsiniz. Bu sayede üyelerinize daha kapsamlı bir hizmet vererek, bunu bir reklam aracı olarak da kullanabilirsiniz.

Mobil Bile Hazır!

Gün geçtikçe kullanımı hızla artış gösteren akıllı telefonlar yönelik çalışmalar hızla sürerken CSHaber bunu da unutmayıp haberlerinizin mobil telefonlardan takip edilmesi adına mobil temanız da hazır. Bunun için tek yapılması gereken iPhone üzerinden siteye bağlanmanız yeterli olacak.

XML Servisi de Başarılı!

XML sistemi sayesinde haber sitenizdeki bazı bilgiler otomatik olarak CSHaber sunucusundan alınarak güncellenir. Sayısal Loto, Süper Loto, On numara, Şans Topu, Finans ve Döviz bilgileri her saat başı güncellenirken, Hava Durumu bilgileri anlık olarak güncellenir. Bu bilgilerin sitenize yerleştirilmesi de mevcut şablonlara başarılı bir şekilde yerleştirildiğni görebilirsiniz.

Video ve Resim Galerisi

Artık haber sitelerinin olmazsa olmazı haline gelen video ve resim galerileri CSHaber için de mevcut olup, bu seçenekler içinde kategoriler oluşturup ziyaretçilerinize görsellik içeren haberleri verebilirsiniz.

Reklam ve İstatistikler!

Bir haber sitesinin en büyük gelir kaynağı reklamlardır. Çünkü onu bir yazılı ve görsel medya olarak düşünebiliriz. Bu sebeple siteye alınan reklamların gösterim bazlı mı yoksa tıklama bazlı mı olduğuna karar vermeniz yeterli olup gerekli istatistiklerin tutulmasını ona bırakın.

Ayrıca site içeriği için de; yazar ve makaleleri okunma oranları, arama motoru verileri, ziyaretçi bağlantı bilgileri, günlük ve ziyaretçi sayılarını inceleme imkanını bulabilirsiniz.

Kullanıcı Ara Yüzü!

Site yöneticilerinin, içerik hazırlamak, reklamları yönetmek, sms göndermek, e-posta  ya da seo ayarlarını yapmak gibi bir çok işlemi kullanımı kolay yönetici ara yüzü sayesinde basit bir şekilde yapabilir. Bu sayede bir haber sitesi sahibi olmak isteyen kişinin bir webmaster kadar web tasarımı bilgisine sahip olmadan da yapabilir diye düşünüyorum.

ShopPHP çalışmalarının ardından CSHaber scriptinin de gelmesi ekibin işinde gayet başarılı olduğunu gösteriyor. CSHaber scriptini satın almak ve incelemek için aşağıdaki bağlantıları takip etmeniz yeterli olacaktır.

CSHaber Demo

CSHaber Yönetim Paneli

CSHaber Scriptini Satın Al

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

1 Response

  1. Avatar hakan dedi ki:

    bunlar cenk akyıldızın 100 tl sattığı tasarımı kullanıyorlar , tasarıma biraz para harcanmalı bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir