ajaxContact(Tr) (WordPress Ajax İletişim Eklentisi[Tr])

WordPress için hazırlanan “wp-contact form” iletişim eklentisinin web2’nin gerekleri haline gelen ajax versiyonun yayınlanmıştı, fakat Türkçesi mevcut değildi. Gerek yönetim paneli ,kullanıcı panelini(sitede görünen kısım olsun) Türkçeye çevirdim ve ajaxConant(Tr) olarak sizlerin kullanımına sundum, faydalı olması dileğiyle.

Eklentinin orjinal sayfanına ve örneğini buradan görebilirsiniz.

ajaxContact(Tr) Eklentisi

Eklentinin Kurulumu

 1. İndirdiğiniz zipli dosyayı çıkarın.
 2. wp-content/plugin klasörünün içine gönderin.
 3. Yönetim paneli ayarlar menüsünden “ajajContact” sekmesinden gerekli ayaları yapın.
 4. İletişim adında yeni bir sayfa oluşturun ve <–ajax contact form–> bu kodu yapıştırın.(*Not < işatetinden sonra ! kullanmayı unutmayın.)

İşte hepsi bu kadar. Kolay gelsin!

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

5 Yorum

 1. mustafa dedi ki:

  Ben contact form 7 kullanıyorum çalışıyor ama iletiniz başarıyla gönderildi teşekkür ederim. mesajı çalışmıyor. eklentileri devredışı bıraktım temayı değiştirdim ama olmadı sizce sorun nedir

 2. muratmtl dedi ki:

  Teşekkür ederim. Bir deniyeyeim bakalım olacak mı.. Kuru kuru bir teşekkür olmaz tabii, hemen bir reklam linkine tıklayayım 😉

  • sanalduvar dedi ki:

   @muratmtl
   rica ederim! eğer işine yaradıysa amacıma ulaşmışım demektir. mutluluk duydum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir