Facebook Dashboard Widget (WordPress’in Facebook eklentisi)

WordPress kullanıcısı olup aynı zaman da Facebook üyesi olanlar için bir eklenti; “facebook-dashboard-widget”. Hem kullanım matığı hem de kurulumu oldukça basit olan bu eklenti sayesinde Facebook hesaplarınızıdaki hareketleri WordPress yönetici panelinden kontrol edebilme imkan sunuyor. Blogunuzun yönetici paneline giriş yaptığınızda anasayfada gösterilen Facebook RSS bilgisinden hareketleri takip edebiliyorsunuz. Eklentiyi kurup aktif ettiğinizden itibaren Yönetim panelinin ana sayfasında yani WordPress haberlerinin geldiği bölümde aşağıdaki gibi bölümler açılıyor. WordPress 2.5 sürümü içn test edildi onaylandı 🙂

Eklentinin Kurulumu

 1. Klasörü zipli dosyadan çıkarın.
 2. Blogunuzun wp-content/plugin bölümüne klasörü gönderin.
 3. Yönetim panelinden eklentiyi aktif duruma getirin.

Kurulum işlemi bu kadar ayarları yapmak için yönetici panelinden ayarlar menüsüne tıklayın ve orada “Facebook Dashboard Widget” sekmesini seçin gekerli ayarlar burada yapılacak ve yapılması gerekenler bu sayfanın altında resimli bir şekilde gösterilmektedir.

Facebook Dashboard Widget Eklentisi

Eklenti Chris Chrisostomou tarafından hazırlanmıştır.

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

9 Yorum

 1. Crckerz dedi ki:

  thanks for your widget chris

 2. beyhude dedi ki:

  Thanks Cris for participate

 3. pc günlüğ dedi ki:

  Sitemizde bu eklentiyi kullanmak istiyoruz fakat linki bulamadık.Yardımcı olabilirmisiniz.

  • Veysel dedi ki:

   @pc günlüğü

   işte indirmek istediğin eklentinin bağlantısı: http://sanalduvardosyalar.googlepages.com/faceboo… indirmek için DNS ayarlarını 4.2.2.1 ve 4.2.2.2 olarak ayarla! yani google DNS'sini kullan. çünkü daha önceden dosyaları googlepages da barındırıyordum. fakat şimdi o sayfalara erişim yok. eğer yine indirmede sıkıntı yaşarsan bilgim olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir