FoxTab İle Gezindiğin Sayfaları Kontrol Et!

İnternette gezinmek için eğer Mozilla Firefox tarayıcısını kullanıyorsanız, açmış olduğunuz bir Firefox sayfası içerisindeki sekmelerin ne durum da olduğunu toplu şekilde görmenize yarayan bir eklenti. Tıpkı Winows Vista’da olan “Alt+Tab” işlevi gibi sizlere sayfa içerisindeki sekmeleri seçeceğiniz listeleme  göre şekline göre görüntümele imkanı sunuyor.

Bu eklentiden bahsederken hemen eklemek istiyorum; artık genel bir kural mı bilmiyorum ama bu eklentiyi indirmek için https://addons.mozilla.org sitesi bende üyelik istedi. Şimdiye kadar indirmiş olduğun eklentiler için böyle bir işlemle karşılaşmamıştım. İşlem gereği bunu yerine getirdikten sonra elentiyi ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

Eklentiyi indirip kurduktan sonra şekilde gördüğünüz gibi bir ikon ekleniyor. Bu ikonu tıkladığınızda sekmelerini gösterilecek fakat eğer gerekli olan Adobe Flash Player yüklü değilse size bir uyarı veriyor ve açılan sayfadaki bağlantıdan kurulum dosyasını indirip ve kurmanız gerekir. Kurulum işleminden sonra Firefox tarayıcısını kapatıp tekrar açmanız gerekiyor.

Bu işlemleri tamaladıktan sonra eklentinin hoş görünümü ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz. Kolay gelsin!

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir