Gelişmiş Üye Giriş Paneli

WordPress kullanıcılarının bloglarında üyelerine kullanımı kolay olması için hazırlanmış şuana kadar gördüğüm en iyi üye giriş paneli; “usersidebarpanel“. Artık WordPress ile blog sabihi olan birçok kişi bloguna üye olma imkanı sunmaktadır ve bununla da kalmayıp üyelerine de içerik ekleme imkanı sunmakta ve bu üyelerin WordPress’in nasıl kullanıldığından bir haber olması da bununla gelen sorun ki zaten herkesin WordPress’in nasıl kullanıldığı hakkında bilgi sahibi olmasını da bekleyemeyiz. İşte tüm bu sorunları ortadan kaldıran bu eklenti sayesinde, sizde üyelerinize giriş yaptığı andan itibaren ne yapmak istediği yönünde seçenekleri yine sitenizin anasayfasında görüntüleme imkanı sunacaksınız.

Eklenti tarafımdan Türkçeye çevrilmiştir.

Kurulum

 1. Eklentiyi indirin ve .zip’li dosyadan çıkarın.
 2. Çıkardığınız “usersidebarpanel” klasörünü ftp ile /wp-content/plugin içine gönderin.
 3. Yönetici panelinin ayarlar sekmesinden eklentiyi aktif edin.

Kullanım

 1. Üye giriş panelini temanızda göstermek istediğiniz yere aşağıdaki kodu yapıştırın.

<?php if(function_exists(‘UserSidebarPanel’)){ UserSidebarPanel(); } ?>

2. Temanıza uygun gerekli sitil değişikliklerini “usersidebarpanel” klasöründeki “usersidebarpanel.php” ve”usp_options.php” dosyalarından yapabilirsiniz.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

9 Responses

 1. Avatar Tolga dedi ki:

  Uğur SELAM ufak ayrıntı için tesekkürler.Gerçi bunu veysel arkadasımızın yazması gerekirdi ama sağlık olsun yinede elinize sağlık

  • sanalduvar sanalduvar dedi ki:

   yoğun iş temposu dolayısıyla sorulara bazen cevap vermek için fırsat bulamıyorum. bu sebeple sorunlan sorulara bilgisi olan okuyucularında cevap vermesi beklenir.

 2. Avatar murat dedi ki:

  saol tırnak işaretlerinin değiştiğimi uyardığın için..

 3. Veysel Veysel dedi ki:

  All right! But I changed info in "usp_english.php". if you exchange it with yours, it will change to Turkish.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir