Öğrencilikte son viraj!

Havaların ısınması ile yaklaştığını gösteren yaz mevsimi ile üniversitelerde başlayan şenlikler son sınıf öğrencileri için artık son viraja girildiğini söylemek yerinde olur sanırım. Tabi bunun yanında öğrencilik hayatında(yüksek lisansı saymazsak) son sınavlara giriyorum diyebilirim[belki :)]. Dolayısıyla havaların ısınmasıyla gelen rehavet ile sınava olan çalışma isteğinin de kırılması ile artan stres insanın midesinde kasılmalara sebep oluyor 🙁 . Özellikle dün çok fena oldum! Yalnız bunların artık son çırpınışlar olduğunu düşünürsem sınavların üzerimdeki olumsuz etkisini azaltabilirim ki zaten öyle yapıyorum. Tavsiyem sizde öyle yapın işe yarıyor gerçekten 😀

Sonunda mutluluğun olduğunu bilmek ya da böyle düşünmek insanı motive eden en büyük faktörlerden biridir. Öyle ki bu motive aracı soyut bir kayramdır. Zaten motivenin sürekliliğini maddiyatla sağmak imkansızdır. Pavlov’un köpeği bile bir süre sonra eminim salya salgılamaktan vazgeçmiştir :).

Peki üniversite bitince ne mi olacak? Önümde ikiyol var biri yüksek lisans yapmak[bilgisayar programcılığı üzerine düşünüyorum] diğeri de bana kalsın 🙂

Okul biterken gireceğim bu son sınav dönemini sevinci ile darısı daha önünde bitirmek için yılları olan arkadaşlara diyorum. Tüm arkadaşlara sınav döneminde başarılar dilerim.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir