Pardus 2008; Özgürlük İçin!..

2008’e ait ilk sürümünün çalışmalarını tamamlayan, ücretsiz bir Türkçe Linux işletim sistemi olan Pardus, bu sürümünü ilk olarak ESCORT alıcılarına sunması ile kullanıcılarının kafalarında oluşturduğunu soru işaretleri ile tepki almıştı. Yayınlanacağı günün geri sayımını SanalDuvar tarafından okurlara güncel olarak gösterildi, fakat bu sayım sırasında Pardus yetkilileri tarafından sürenin uzatıldığı belirtilmişti.

Beklenen gün geldi artık Pardus severler muratlarına erdi ve Pardus 2008 bugün itibariyle yayınlandı, isteyen herkes sitesinden indirebilirler.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

2 Responses

 1. sanalduvar sanalduvar dedi ki:

  İnsanların yapılarında olan birşeydir, sorunu başka bir yerde aramak 🙂 Eğer programı kullanmayı bilmiyorlarsa bozuk derler. Tabi bunları insanlara güzel bir lisan ila anlantmak gerek, yoksa onları kaybederiz.

 2. Avatar ByDesigner dedi ki:

  Ne kadar ucretsiz olursa olsun insanlar alışkanlıklarından vazgeçemiyorlar. Firmamda muhasebeci arakdaşların kullanabilmesi için Ücretsiz “OPEN OFFiCE” yazılımı kurdum. cıngar çıktı arkadaş…
  bozuk dediler programa :))
  Bir bilseler kaç büyük kurumsal firma yıllardır kullanıyor.
  dinletemedik 1200 ytl üç tane lisans aldık… Öff yani

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir