Samsung U-800 Soul (zarif tasarım)

http://sanalduvardosyalar.googlepages.com/kategori-teknoloji.pngYaklaşık 3 hafta önce aldığım bir telefon Samsung U-800 Soul, en çok zarifliği sayesinde beni etkiledi. Hakında hiç bilgim yokken girdiğim alış-veriş merkezindeki Samsung mağzasının yetkilisinin sunmuş olduğu seçenekler arasında benim beğenimi kazanan telefon oldu. aslında U-900 bile aklımdaki seçeneklerden idi ama gereksiz olduğu düşüncesine vardım ve onunla hemen hemen ayın özelliklere sahip fakat kamerası düşük sanırım S7330. Bunları tercih etmememin sebebi iki adet ekran bulunduğu için sarj sorunu var, yani beni karşılamaz diye düşündüm. Aldığım U-800 orjinal Kore yapımı olup, pili Japonya’da yapılmış Kore’de tamamlanmış. Sahşen memnun kaldım.

http://sanalduvar.googlepages.com/samsung-u800.jpgBilgisayardan USB ile sarj edilebilme özelliğine sahip olup bilgisayar ile bağlantı kurulduğunda rehberinizi, mesajlarınızı ve diğey doslarınızı bilgisayarınıza yedekliyebiliyor ve ve yönetebiliyorsunuz. Ayrıca bilgisayar üzerinden bir başkasına kısa mesaj göndereme imkanıda sunuyor(sahsen denedim). Düşünsenize bilgisayarın klavyesini kullanrak mesaj çekmenin ne kadar kolay olduğunu 🙂
http://sanalduvar.googlepages.com/samsung-u800-colors.jpg
Samsung mağzasından haliyle garantili ve Çin malı olmayan bu aleti pazarlık yaparak 470 nakit para ile aldım. İnternet sitelerini dolaştığımda mesela estore.com .tr de KDV dahil 473.34 YTL olarak veriliyor, ancak havale ile biraz daha düşük olduğu belirtiliyor.

Samsung U-800 Soul Özellikleri

Şebeke : GSM 900-1800-1900 MHz
Boyutlar (mm) : 111 x 46 x 9,9
Ağırlık (g) : 89
Konuşma Süresi : 3.2 saat
Bekleme Süresi : 400 saat
Standard Pil : Li-Ion
Bellek : 1 GB dinamik, 8 GB’ a kadar arttırılabilir hafıza
Rehber : 1000 kişi
İşletim Sistemi (cep tel) : Standart
Ekran (ceptel) : TFT / 240×320 piksel / 16.000.000 renk
Mesaj : SMS, EMS, MMS, Email
Kamera : 3,0 Megapiksel Flaşlı Kamera
Flaş : Var
Zil Tipi : Polyphonic (64 channels), MP3
Ses/Kayıt : Var
Ses ile Arama : Var
HandsFree : Var
Radyo : Var
Mp3 : Var
Titreşim : Var
Kızılötesi : Yok
Bluetooth : Var
WLAN (cep tel) : Yok
3G : Var
Browser : WAP 2.0/xHTML, HTML
GPRS : Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 – 48 kbps
Edge : Class 10, 236.8 kbps
Bas Konuş : Yok
Java : MIDP 2.0
Kutu İçeriği : Kullanım Kılavuzu, Standart Pil, Şarj Cihazı, Kulaklıklı Mikrofon, Bilgisayar Bağlantı Kablosu (DataCable) Bilgisayar Yazılım CD’si ,1GB MicroSD

Memnuniyetimi tekrar dile getiriyorum ve tavsiye ediyorum. Ancak almayın çünkü herkesde olmasını istemem 🙂

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...