SanalDuvar tasarımında yenilikler!

Blogun başına bile yazmışım tasarım ve kodlama benim ilgi alanım diye 🙂 Hal böyle olunca yeni çalışmaları deneyip SanalDuvar’ın tasarımının örnek seviyelerede olması için çabalıyorum, diğer tüm çalışmalarımın yanında! Tabi buna çalışmalara bir de “SanalDuvar Tema Galeri”de eklenince omuzlardaki yük biraz daha artmış oldu. Temadaki yenilikleri fark etmeyenler için bu yazıyı yazmam gerektiğini düşündüm. 🙂

Öncelikle SanalDuvar Tema Galerinin tanınması amacıyla SanalDuvar’a giren herkesin haberi olsun diye bir uyarı kutusu hazırladım. Yine bir jquery harikalarından bir, css ile biraz düzenledikten sonra bu hale getirdim. Bu sayede Türkçe temalar her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaştıracağım. Zanamı gelince kaldırabilirim.

Bir diğer çalışmada metin bölümünde göze çarpması gerek. yayınlaşmaya başlayan renkli metin kutularını biraz CSS çalışması ile temaya yerleştirdim. Metin hakkındaki bilgilerin arka fonu #FFFFCC  renk kodu ile doldururken, metin bölümünün arka fonunu #e9fafa rengi ile ve ayrıca “SD” karakterleri ile görselliği desteklemiş oldum.

Siyah arka fonu böyle renklerle destekleyince temanın göze daha hoş gözüktüğünü düşünüyorum 🙂 Çalışmalara devam ediyorum!

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

5 Responses

 1. Avatar web tasarım dedi ki:

  Şuan siteniz biraz kalabalık duruyor, daha sade bir tasarım tercih ederseniz siteniz daha iyi olacaktır.

  Ayrıca alttaki share bar ekranı daraltıyor..

 2. Avatar henster dedi ki:

  İyi olmuş veysel, boş durmadığın her halinden belli. (:

 3. Avatar Pınar Altuntaş dedi ki:

  Görmeyeli neler olmuş buralarda…

  Ağzım açık kaldı desem yeridir 🙂

  Harika olmuş Veysel!!!

 4. Avatar Umut dedi ki:

  Siteniz her geçen gün gelişiyor ve içeriği de zenginleşiyor. Tebrikler.

 5. Avatar blogciniorg dedi ki:

  eskisini bilmiyorumda bu hali güzel olmuş kardeş.. özellikle flashlı herhalde etiket olayı çok güzel…bir de temalarıda paylaşman güzel…sitemi kurmadan önce denk gelseydi temelar deniyebilirdim ama not ettim bir yerlere temaları 🙂 paylaştığın için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir