Titanların Savaşı (Clash of The Titans) Beni 3 Boyut Hüsranına Uğrattı!

3 boyutlu real 3d gözlükHer zaman ki gibi gayet açık bir başlık attım yine. Evet film hakkındaki düşüncelerimi yazıya aktarmak için sabahı bekleyemedim. Filme ait günün son seansına geç de olsa gidip seyrettim. Öncelikle neden bu filmi seyrettim? Çünkü film 3 boyutlu, teknoloji yine beni kendine çekiyor. Acaba bunun 3 boyutu iyi işlemiş midir(daha çarpıcı efektler konusunda)? Böyle beklentiler içine giriyorum. Çünkü seyretmiş olduğun ilk 3 boyutlu filmin hala etkisindeyim 🙂 Hafta sonu tatili için Antalya’ya gittiğimde seyretmiş olduğum “Sevgililer Günü Katliamı” bana 3 boyutlu film konusunda beklentilerimi vermişti. Fakat aradan bir sene geçmiş olmasına rağmen bu tür filmlerin sayısında artış varken kalitedeki düşüşü gözüme çapan üzücü bir durum olarak değerlendiriyorum.

Aslında isminde benim için bir çekiciliği olmayan “Sevgililer Günü Katliamı” benim için çok zevkli bir seyir oldu. Tamamen merakımdan dolayı gittiğim bu film sayesinde şimdi mevcut 3 boyutlu filmleri de izleme hevesi doğuyor içimde. Fakat bu akşam yaşadığım hüsran beni kendime getirdi. Bundan sonra 3D yazan filmlere bir kez daha düşünüp gitmem gerekiyor.

“Titanların Savaşı(Clash of The Titans)” Sony’nin katkıları ile 3 boyutlu hale getirilmiş. Fakat filmde bunu yansıtacak sahnelere pek rastlamak mümkün değil! Ekranın dışına doğru değil, ama içine doğru bazı sahneler vardı, hakkını yememek gerekir! Fakat özellikle 3 boyut olarak seyretmenin hiç bir anlamı yok. Özellikle hiç 3 boyutlu film seyretmediyseniz, kesinlikle bu film sizin için ilk olmasın!

Filmin konusu Yunan mitolojisi’ndeki Tanrılar’a, insanların hatta yarı tanrı olan bir insanın direnişini konu alan bir film. Biraz sıra dışı olarak düşünülebilir. Dediğim gibi eğer 3 boyut heyecanı yaşamak istiyorsanız, bu kesinlikle “Titanların Savaşı” olmasın!

Titanların Savaşı (Clash of The Titans)

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xb3yq4_clash-of-the-titans-trailer_shortfilms[/dailymotion]

Sevgililer Günü Katliamı (My Bloody Valentine)

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/x79w5b_my-bloody-valentine-3d-trailer-band_shortfilms[/dailymotion]

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

2 Responses

 1. Avatar Marc dedi ki:

  i’ve seen Avatar 3D and didn’t like it much, had problems with the 3D-effects. then i went to see alice in wonderland 3D – and i was stunned, great movie.
  and then i saw clash of the titans last weekend and it has been a very special experience !
  3D got me back to the movies, haven’t been in a cinema for years before that.

  • sanalduvar sanalduvar dedi ki:

   @Marc
   I watched Avatar 3D and Clash of The Titans. Avatar is better than Clash of The Titans. It’s my opinion. And I didn’t watch Alice in Wonderland.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir