Wp-Table eklentisi (tablo oluşturma)

WordPress kullanıcılarının blogları için hazırlamış oldukları yazılarında ihtiç duyduklarında Excel programında oluşturulan tablolara benzer tablo oluşturma imkanı veren bir eklenti. Üstelik Türkçe dil dosyasıda mevcut. Gayet iyi hazırlanmış eklentinin özelliği Excel ile hazırlanmış dosyalarda bulunan A/Z özelliği mevcut oluyor. Yani tabloda oluştulan listede azanlan ve çopalana veya alfabetik sıraya göre sıralama özelliği bulunuyor.

Eklentinin Kurulumu

  1. wp-content/plugin içine zipten çıkardığınız klasörü yapıştırı(göderin).
  2. yönetici panelinizden eklentiyi aktif hale getirin.

Kurulum bu kadar, kullanmak için yönetici panelinden yönet bölümüne girin ve Tablo(Table) sekmesini tıklayın!

Eklentinin sayfasında 2.0.4(Alman versiyonu) ve 2.0.5 için test edildiğini söylüyor. Ben 2.5.1 için test ettim özellikleri sorunsuz çalışıyor. Admin paneli için Türkçe dil dosyaları mevcut. Eklentinin içindeki diğer yabancı dil dosyalarını sildim(gereçksiz dosya boyut sebebi ile). Bir de “lang” klasörü içinde “tr.js” dosyası oluşturum. Eklentinin sayfasını buradan ziyaret ederek uygulamayı ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Wp-Table Eklentisi

 

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

12 Responses

  1. Avatar sezen dedi ki:

    Teşekkürler ama ben tablepress eklentisini öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir