Zorlukları aşmak ve devam etmek!

Yaklaşık bir aydır yazamıyorum! Aslında bir çok sebebi mevcut yine ancak bunların internet ile ilgili olanı benim en çok canımı sıkan ve zarar veren, yine en çok faydayı sağlayan Google oldu. Google’ın kullanıcılarına sağlamış olduğu güvenlik mekanızması olan “Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir?” uyarısı SD içinde verilmeye başlayınca olan oldu.

Zamanın ve fırsatların yetersizliği sebebi ile bu durumu düzeltmek biraz zaman aldı, sağolsun host hizmetimi sunun Gökhan BAYDEMİR arkadaşım bu konuda bana zaman ve imkan yönünden yardımcı oldu ve SD’nin tekrar zararsız bir site olarak Google tarafından kabul edilmesi ve bu yeni tasarımın bitmesi ile yazmaya devam ediyorum.

SD’yi zararlı bir site olmaktan çıkarmak için aslında hostu temizledim diyebilirim ve WordPress’in son kararlı sürümünü ile yükselttim. Alt adreslerinde bulunması bu sebebi ile zararlı olmaktan çıkarlamak biraz uğraştırdı.

Neyse gelelim yeni tasarıma! Yine sadeliği ve kullanıcı için kolaylık sağlamak hedefim oldu. Renk yönünden canlı gri ve turkuazı seçtim. Gerek grafik gerek işlevsel olarak yine web 2.0 mantığı ile haraket ettim ve .js’ler ile destekledim. Anasayfada haber sitelerindeki gibi son birkaç içeriğin resimle desteklenmiş gösterimini slayt şeklinde ziyaretçiye sunuyorum. Böylelikle ziyaretçinin dikkatini çekmeyi hedefliyorum. Tablarla desteklediğim kategori içeriği başlık gösterimi; belirtilen kategoride yazılmış son 5 başlığı okuyucunun tercihine göre ulaşma kolaylığı sağladım.

İkonlara ve bazı sabit yazıları baloncuklarla destekledim. Böylelikle ziyaretçinin ikonun ve kısa yazının ne anlam ifade ettiğini farenin üzerine gelmesi ile bilgi edinebilecekler.

Yeni tasarım ile bazı işlevsel olarak bazı değişikliklerde geliyor. Web 2.0’ın mantığı olan kullanıcı ile etkileşimin sağlanmasını SD içinde Facebook’ta grup, Twittwer’dan takip, hatta Messenger ile konferanslar olacak şekilde uygulayama başlıyorum.

Tüm bunların yanında üyelik sistemini kullanıma açıyorum. Üyeler site içinde bazı özelliklere sahip olacaklar; mesela benden bilgiedinmek istedikleri veya yardım istedikleri bir konu hakkında makale yayınlanmasını sağlayabilecekler. Belki dahasıda olacak, ancak şimdilik daha projeler arasında bulunuyor 🙂

Yeni tasarım ile tekrar birlikte olmanın mutluluğu içindeğim. Herkese çalışmalarında başarıla dilerim!

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

3 Yorum

  1. BlueteAR dedi ki:

    kardeşim tasarım çok güzel olmuş göze hoş geliyor. güvenlik sorunlarını aşman da iyi olmuş site ziyaretçilerin gönül rahatlığıyla gelmeye devam edebilirler. durmuyorsun hep yeniler yeni birşeyler ekliyorsun çabanı ayrıca kutluyorum ki buranın ilk hallarini çok iyi bilenlerdenim o zaman kıyasla fark mükemmel. üyeliği açtığın için ayrıca sevindim gerçekten faydalı olacağına inanıyorum. çalışmalarının devamını dilerim kardeşim. başarılar

  2. EdebiyatMevsimi dedi ki:

    Tasarım gerçekten göze çok güzel hitap ediyor. Hem sade hem de renk seçimleri mükemmel. Beyazın yanında turkuaz seçimi alıcı olmuş. Açılışta okuyucuya kolaylık olması için konulan 5 başlık gayet kolaylık sağlıyor. Ayrıca reklamlar da dahi renk seçimleri özenle yapılmış. Yeni tasarımla daha bi güzel olmuş SD…

  3. Gökhan dedi ki:

    ellerine sağlık kardeşim çok güsel olmuş valla ben çok beğendim

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir