Autorun Virüsüne Kesin Çözüm

Bilgisayar günlük yaşantısının bir parçası olanların büyük ihtimalle karşılaştıkları bir sorundur: sürücülere çift tıklayıpda, bulunamadı ya da buna benzer hatalar almak. Buna karşılık bilgisayar sürücünün üzerine sağ tıklayıp aç seçeneğini tıklayarak ya da explorer ile giriş sağlayabilir. Bu sorunun sebebi bilgisayarınıza bulaşmış virüstür; Autorun Virüsü.

Autorun.inf dosyasını kullanarak yayılan bu virüs bilgisayarı çekilmez hale getirir. Ancak bundan kurtulmak çok kolaydır. Aşağıda vermiş olduğum dosya sayesinde sürücülerinizin tekrar sorunsuz olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Yapmanız gereken .zipli dosyadan çıkardığınız “kill_autorun_vbs” adlı .bat dosyasına çift tıklayıp çalıştırın. Bundan sonra sürücülerinize tekrar kavuşabilirsiniz. Bu işlemi bir kez yapmanız yeterli. Hadi geçmiş olsun 🙂

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

4 Responses

 1. Avatar mehmet dedi ki:

  Eyvallah Sağol 🙂

 2. Avatar Serkan dedi ki:

  inş düzelir sorunum:(:(

 3. Avatar CrueL dedi ki:

  eline emeğine sağlık kardeş ama bi sorum daha var bu dosyayı çalıştırdıktan sonra tekrar gizli dosyalarımı rahalıkla görüntüleyebilecekmiyim?

 4. Avatar aqressive dedi ki:

  süpersiniz thanx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir