Sanal Mağaza PHP Scripti: ShopPHP

İnternet ortamında kendi işini kurma adına ya da mevcut işini internete da taşımak isteyenlerin sanal mağazalarını kurmak için açık kaynakların yanında başarılı bir şekilde tasarlanmış scriptler mevcut. İşte şimdi bunların birinden sizlere bahsetmek istiyorum: İster başlıkta belirttiğim gibi Sanal Mağaza deyin ister E-Ticaret scripti deyin, ama değişmeyen bir şey var ki bu da PHP kodlamasına sahip olması. İnceleyince sizinde hoşunuza gideceğini düşündüğüm bu scriptin özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Scripti hazırlayanlar neredeyse her şeyi düşünmüşler. Bunu söylerken gözümden kaçan şeyler olabilir ama önemli şeyleri düşündükleri kesin. Neden mi?

Bağımsız Sunucu!

Evet ücretli olmasının yanı sıra kullanacağınız bu scripti kendi sunucularınıza kurup kullanabilirsiniz. Bu çok önemlidir, özellikle yapmak istediğiniz bir sanal mağaza kurmak ise; güvenlik açısından büyük bir başlık olduğunu değerlendirebileceğimiz durum. Mağazanızdan alış veriş yapmak isteyen müşterilerinizin güvenlik konusunda sıkıntı yaşamaları sanırım size iyi sonuçlar doğuracağını düşünmüyorsunuz.

Hazır Şablonlar ve Kolay Tasarım

ShopPHP E-Ticaret Scriptini şuan için bile 9 ayrı görsellik sunmaktadır. Bunun şimdilik bile gayet iyi bir rakam olduğunu belirtmem gerekir. Üstelik bu sayının artacağı bilgisi de verilmekte iken, tasarımdan tasarıma geçişin çok kolay olduğu da vurgulanıyor. İsterseniz eğer HTML ve CSS bilginizle tasarımızı kendiniz geliştirebilir ya da mevcut tasarımı ihtiyacınıza göre editleyebilirsiniz.

Mağaza Müşterisi Dikkat Eder!

Bir Sanal Mağaza için ödeme seçenekleri çok önemli bir fonksiyondur. Hem güvenlik açısından hem de müşteriye sunacağınız ödeme çeşitliliği açısından. Çünkü mağazanın satış oranını etkiyen en büyük faktörlerden biri müşterinin mevcut imkanına kulak vermesi gerekir. ShopPHP Sanal Mağaza Scriptine bu çok iyi düşünülmüş; scriptte bir çok banka için hazırlık yapmış olup sadece bununla da kalınmamış, mobil ödeme seçenekleri, havale, PayPal, posta çeki, kapıda ödeme, mail order gibi seçeneklerde düşünülmüş. Ayrıca Sanal POS 3D Pay özellik de unutulmamış!

Çarpıcı Diğer Özellikler!

 • XML destekli bayilerle uyumlu (Elma Sepeti, Exa, Gold Store, Gunboyu, Hepsi Burada, Hırdavat B2B, Index, Joker, PetsRus, Pozitif gibi toplam 32 firma)
 • SMS gönderimi: Müşterilerinizin sipariş durumları hakkında bilgi verebilir, toplu SMS gönderimi yapabilirsiniz.
 • E-Bülten ile üyelerinize bildirimler gönderilebilir.
 • E-Posta sistemi ile gönderilmiş e-postaların durumları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 • Ajax destekli PC toplama özelliği ile müşterinizi etkileyebilirsiniz.

Sistem Ne İster?

Bu sistemi kullanabilmeniz için; PHP5, MySql, resim boyutlandırma ve işlemler için PHP’nin GD kütüphanesi ve Sanal POS için yine PHP’nin CURL kütüphanesi aktif olması gerekiyor. Aslına bakarsanız. Zaten bunlar birçok sunucuda aktif durumda.

Ne Bunun Fiyatı?

Aslına bakarsanız böyle bir scriptin fiyatının gayet uygun olduğunu düşünüyorum. Alacağınız ana sürümün tüm sürümlerini yani eğer v2 sürümünü alıyorsanız, v2.x sürümünü de ücretsiz olarak edinebileceksiniz. Ayrıca 1 yıl boyunca e-posta ile destek alabilir ve mevcut sürümünüzün tüm dosyalarını temin edebilirsiniz. Üstelik anahtar teslim hizmet ile şimdilik 450+KDV’den başlayan fiyatlarla sizi bekliyor.

Sonuç Olarak!

Bilmiyorum eğer Sanal Mağaza açacak olursam belki bende bu sistemi kullanmayı tercih ederim. Çünkü her şeyiyle düşünülmüş bir sistem. İsterseniz bir de siz inceleyin.

ShopPHP E-Ticaret Scripti Mağaza Girişi Demo

ShopPHP E-Ticaret Scripti Mağaza Yönetimi Demo

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

2 Responses

 1. Avatar Seokolik dedi ki:

  Tanıtım Icın Sagolunnn

 2. Avatar Alabora dedi ki:

  Guzel Ve Kullanıslı Bır Scrıptte Benzıyor Sagolun Tanıtım Icın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir