Sosyal İmleme Siteleri

Blog kullanıcılarının sesini daha büyük kitlelere duyurmak için ihtiyaç duydukları sistemlerdir, sosyal imleme siteleri. Web2 olayının da beraberinde gelen yenir bir fikirdir diyebilirim.  Global anlamda bu sistemi ortaya koymuş ve ismini duyurmuş siteler mevcut fakat yapılan iş global olunca işin içine yabancı dil(ingilizce) giriyor ki bu da Türk internet kullanıcılarının uzak kaldığı ya da işin içine karıştırmak istemediği veya anlamadığı bir şey desem yanlış olmaz galiba.

Ülkemizde de hızla yaygınlaşan sosyal imleme sitelerinin en büyük yardımcıları ise hazır scriptler oluyor. Bu sitelerden birinin sahibi de siz olmak istiyorsanız buradaki yazıma bakın. Tabi kaliteyi  devam ettirmek için sürekli yenilikler ve denetlemeye tabi tutmalısınız aksi taktirde hızla artan bu siteler arasında ezilirsiniz 🙂

Bizlere ne gibi fayda saylarlar bu sistemler? Yukarıda da belirttiğim gibi blogunuzda hazırladığınız yazıların bir çok kişiye ulaşmasını sağlarla. Hazırlamış olduğunuz yazının bağlantısını bu site aracığı ile o sitenin ziyaretçilerine belirlemiş olduğunuz başlık altında kısa bir bilgi ile verirsiniz. Tabi burada vereceğiniz kısa bilgi önem taşıyor çünkü bu sayede sitede gezinti yapan kişinin dikkatini çekebilirsiniz. Ancak dikkat çekmek içinde takla atmayın! Aksi taktirde ters tepebilir.

Sade okuyucunuzu arttırma yolundaki bir çalışma değil! Aynı zamanda beğendiğiniz yazılara bir süre sonra lazım olur diye saklama yoluna gidebilirsiniz. Böylelikle zorlanmadan beğendiğiniz yazıları depolayabilirsiniz.

Eğer yazılarınız kaliteli ise insanlar tarafından taktir edilip bir puanlamaya tebi tutulur ve bu sayede sayfanın üst sıralarına çıkma imkanını bulursunuz. Bu sayade yine daha çok kişiye ulaşma imkanını yakalarken bir prejtis sahibi olursunuz, internet kullanıcıları tarafından takdir edilirsiniz.

 

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

31 Responses

 1. Avatar Sahte Balık dedi ki:

  Güzel paylaşım teşekkürlerr

 2. Avatar ayak kokusu dedi ki:

  güzel bir paylaşım teşekkürler admin.

 3. Elinize sağlık, güzel yazı olmuş

 4. Avatar genctube dedi ki:

  güzel paylaşım

 5. Avatar mehmet dedi ki:

  çoğu boş 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir